Biuro prasowe

Bałkańskie brzmienia na Letniej Scenie Sfery!

Muzyka bałkańska, hip-hop, orientalne i elektroniczne brzmienia… Zespół Balkanscream łączy w swojej twórczości wiele zaskakujących stylów muzycznych. Już w piątek 27 lipca mieszkańcy Bielska-Białej i okolic będą mogli bawić się na niesamowitym koncercie tej siedmioosobowej grupy. Wstęp na wydarzenie jest wolny.  


W ostatni piątek na Letniej Scenie Sfery wystąpił Vavamuffin, który w rytmie reggae porwał do świetnej zabawy całą widownię. Teraz przyszedł czas na kolejną gwiazdę – Balkanscream. To grupa siedmiu wspaniałych ludzi, łącząca różne style muzyczne. Tworzą swój niepowtarzalny język przeplatając jazz, folk i elektronikę. Żywiołowe koncerty, pokazują, że jest to ten rodzaj muzyki, który daje radość zarówno słuchaczom, jak i twórcom. Ich nowoczesne podejście do bałkańskich rytmów porywa publiczność. Zespół ma na swoim koncie wiele koncertów oraz festiwali: Pannonica Folk Festival, International Folk Meetings, Slot Art Festival i inne. W kwietniu 2015 roku wydał pierwszą płytę „Street Melodies”. Balkanscream obecnie pracuje nad drugim studyjnym albumem, który utrzymany będzie w klimacie bałkańsko-klezmerskim.

Letnia Food Sfera

Piątkowe wieczory są zarezerwowane nie tylko dla fanów wyśmienitej muzyki. Odbywa się wtedy także Letnia Food Sfera. Na wszystkich miłośników mieszkanki dobrej muzyki i jedzenia czekają specjalne promocje, które będą obowiązywać w dni koncertów Letniej Sceny Sfery. W letnie, muzyczne wieczory restauracje w Galerii wydłużają swoje godziny otwarcia nawet do godziny 22.00.

PROGRAM LETNIEJ SCENY SFERY:

Gdzie? Plac Bolka i Lolka przed Galerią SFERA II

Kiedy? Piątkowe wieczory o g. 19.30

Za ile? Wstęp wolny!

Organizator: Galeria SFERA

27 lipca / Balkanscream / folk, elektronika, hip-hop

3 sierpnia / Rey Ceballo / salsa, latina

10 sierpnia / Czesław Śpiewa / muzyka alternatywna

17 sierpnia / Pokahontaz / hip-hop

24 sierpnia / The Djangos / reggae

31 sierpnia / Lech Janerka / rock, alternatywa

Więcej informacji: http://www.sfera.com.pl/

Facebook

Newsletter